سئو

سئو مخفف واژۀ Search Engine Optimization و به معنای بهینه‌ سازی یک وب‌ سایت برای موتورهای جستجو است. شما با انجام صحیح تکنیک های سئو می‌ توانید رتبۀ خود در موتورهای جستجو را ارتقا دهید تا وب‌ سایت شما در جستجوهای بیشتری نمایش داده شود. همانطور که می‌ دانید ابزارهای جستجو در بین کاربران اینترنت بسیار پر طرفدار هستند و حجم عظیمی از ترافیک یک وب‌ سایت از طریق آن ها تامین می‌ شود.

اولین و اساسی ترین گام بعد از اتمام پروسه طراحی سایت قرارگیری آن در نتایج جستجوهای مرتبط در ابزارهای جستجو است. به طور کلی به فعالیت های انجام شده داخل وب سایت و بیرون از وب سایت جهت قرار گرفتن کلمات کلیدی وب سایت در صفحات نخست موتورهای جستجو و حفظ جایگاه در آن ها، خدمات سئو گفته می شود. خدمات سئو یک فرایند بوده و مادامی که وب سایت ها وجود دارند، می بایست این فرآیند وجود داشته باشد.

طبق بررسی های صورت گرفته، بزرگ‌ ترین کانال ورودی مخاطبان به وب سایت شما، موتورهای جستجو است. پس سئو و بهینه سازی وب سایت می‌ تواند در افزایش ترافیک مرتبط و هدفمند شما تاثیر چشمگیری داشته باشد. اما سئوی سایت باید با آگاهی کامل و به صورت اصولی انجام شود و اگر به دست افراد غیر حرفه‌ای سپرده شود، ممکن است نتیجه آن عکس باشد.

 

مزایای سئو:

افزایش ترافیک طبیعی سایت

با سئوی اصولی، به مرور زمان موتورهای جستجو اعتبار بیشتری برای وب سایت شما قائل می‌ شوند و ورودی سایت شما به صورت کاملاً طبیعی و پایدار افزایش پیدا خواهد کرد.

دسترسی به مشتریان واقعی

شما افرادی را به سایت خود هدایت می‌ کنید که واقعاً به دنبال محصولات و خدمات شما هستند و سعی دارند از طریق جستجو در وب نیاز خود را برآورده کنند.

تاثیر پایدار و طولانی‌ مدت

زمانی‌ که رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو بهبود یابد، با صرف هزینه و زمان اندک، رتبه خود را حفظ خواهد کرد و رتبه آن به وضعیت قبلی خود برنمی‌ گردد. این یعنی شما هر روز، از طریق موتورهای جستجو به مشتری‌ های جدید دست خواهید یافت.‌

 

خدمات سئو سی ام اس تاپ:

امور سئو و بهینه سازی سایت شما پس از تحلیل و طراحی یک استراتژی جامع، به صورت کاملاً اصولی انجام خواهد شد. مراحل کلی خدمات سئو سی ام اس تاپ موارد زیر می باشد:

آموزش مقدمات سئو

اصول تحلیل سئو را به شما آموزش می‌ دهیم تا بتوانید کار ما را ارزیابی کنید.

تحقیق کلمات کلیدی

مشخص می‌ کنیم که چه کلمات و عباراتی در زمینۀ کاری شما اهمیّت دارند.

بهینه‌ سازی وب سایت

ساختار و محتوای وب سایت شما را برای موتورهای جستجو آماده می‌ کنیم.

لینک سازی اصولی

لینک سازی شما را توسط نیروی انسانی و با ایجاد تنوع مناسب انجام می‌ دهیم.

 

نکات اساسی سئو:

بهینه سازی محتوای وب سایت

یکی از دو تکه پازل سئو، بهینه سازی ساختار وب سایت و محتوای آن است.

کیفیت و عملکرد وب‌ سایت شما نه تنها بر رتبۀ شما در موتورهای جستجو تاثیرگذار است، بلکه در ارتقای تجربه کاربر نیز موثر می‌ باشد. ما بهترین تکنیک‌ ها و استانداردهای بهینه‌ سازی را برای شما به کار خواهیم بست.

  • بهینه سازی ساختار وب سایت شما

ساختار صفحات و مسیرهای داخلی وب سایت را اصلاح می‌ کنیم تا سایت شما به راحتی توسط موتورهای جستجو خوانده شوند.

  • بهینه سازی محتوا برای کلمات کلیدی

مطمئن می‌ شویم که کلمات کلیدی اصلی و فرعی، در وب سایت شما مورد استفاده قرار گرفته و بر روی آن ها تاکید شده است.

  • پیروی از فاکتورهای موتورهای جستجو

ویرایش های لازم را در وب سایت شما اعمال خواهیم کرد تا از همه نظر با اصول استاندارد سئو، همخوانی داشته باشد.

بهینه سازی خارجی وب سایت

تکۀ دوم پازل هم، دریافت لینک از وب سایت های دیگر برای شناخته شدن سایت شما است.

این لینک‌ ها می‌ توانند تاثیر به سزایی در اهمیت شما نزد موتورهای جستجو داشته باشند. بهترین شرکت‌های سئو بروی کیفیت این لینک‌ های خارجی و نه کمیت آن ها تمرکز می‌ کنند.

دامنه‌ ها و متن لینک‌ ها دارای تنوع بالا خواهد بود تا یک نتیجه خوب، مطمئن و طولانی مدت حاصل شود.‌

  • ایجاد بک لینک در مقاله های مرتبط

بک لینک‌ های سایت شما، داخل صفحات مرتبط قرار خواهند گرفت تا گوگل اعتماد بیشتری به این لینک‌ ها داشته باشد.

  • بک لینک سازی توسط نیروی انسانی

تمام لینک های شما را به وسیله نیروی انسانی ایجاد می‌ کنیم و به وسیله ربات یا خرید بک لینک برای شما بک لینک نمی‌ سازیم.

مراحل سئو در سی ام اس تاپ:

تحلیل و تدوین استراتژی سئو
نصب گوگل سرچ کنسول اولین گام جهت شروع فرآیند بررسی و تحلیل رفتار کاربران در سایت نصب گوگل سرچ کنسول است.
تحقیق جامع کلمات کلیدی تحقیق کلمات کلیدی مهم‌ ترین اقدامی است که بر پایه آن می‌ توانیم استراتژی کسب و کار شما را تدوین کنیم. درصورتی که تحقیق کلمات کلیدی جامع و کامل باشد، علاوه بر کسب از شناخت بازار و رقبا، نیاز مخاطبان خود را هم می‌ توانیم شناسایی و جهت برآورده کردن آن‌ ها برنامه‌ ریزی نماییم. در نهایت گزارشی کامل از کلمات کلیدی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
تمیزکاری و دسته بندی کلمات کلیدی اصلی و فرعی تحقیق کلمات کلیدی تنها شروع کار است. مهم‌ ترین اقدام پس از آن، دسته‌ بندی و مرتب‌ سازی این کلمات است تا بتوانیم نتایجی معنادار از آن استخراج کنیم. همچنین با استفاده از دسته‌ بندی و جداسازی کلمات کلیدی اصلی و فرعی و استفاده از کلمات کلیدی LSI می‌ توانیم اولویت‌ های خود را مشخص و بر اساس آن برای هدف گیری صفحات مختلف سایت خود برنامه‌ ریزی کنیم.
تحلیل و بررسی وضعیت سئوی داخلی وضعیت سئوی داخلی سایت شما با استفاده از ابزارهای تخصصی مورد بررسی قرار می‌ گیرد. کسب شناخت از وضعیت فعلی سئوی سایت به ما کمک می‌ کند تا هدف گذاری دقیق‌ تری داشته باشیم. در پایان این مرحله، گزارش دقیقی از وضعیت لینک‌ سازی داخلی، تگ‌ های H، عنوان‌ ها، متاتگ‌ ها و محتوای هر صفحه در اختیار شما قرار می‌ گیرد.
تحلیل و بررسی وضعیت سئوی خارجی وضعیت سئوی خارجی سایت به خصوص کمیت و کیفیت لینک‌ سازی‌ ها باید بررسی شوند. در نتیجه این بررسی‌ ها، لینک‌ های بی‌ کیفیت و اسپم شناسایی خواهند شد. همچنین وضعیت توزیع انکر تکست‌ ها مورد بررسی قرار گرفته و اصلاحات لازم در اختیار شما قرار می‌ گیرد. در نهایت، گزارش کاملی از کیفیت و کمیت لینک‌‌ های ساخته شده به شما ارائه می‌ گردد تا بر اساس آن بتوانیم برای لینک‌ سازی و رپورتاژ برنامه‌ ریزی کنیم.
تحلیل وضعیت مهم‌ ترین رقبا شناخت نقاط ضعف و قوت رقبا به ما دید روشن‌ تری نسبت به بازار رقابتی می‌ دهد. در نتیجه می‌ توانیم برنامه‌ ریزی زمانی و مالی دقیق‌ تری داشته باشیم و با آگاهی کامل وارد بازار رقابتی شویم. در پایان این تحلیل، گزارش کامل از وضعیت رقبای حوزه کسب و کار شما در اختیارتان قرار می‌ گیرد.
ارائه برنامه لینک‌ سازی لینک‌ سازی مبحث بسیار حساسی در سئو است و در صورت اشتباه با جریمه گوگل مواجه خواهید شد. بنابراین باید طبق یک برنامه زمانی مناسب و هدفمند کار لینک‌ سازی سایت شما انجام شود. در این مرحله، سایت‌ هایی که لینک‌ سازی در آن‌ ها برای سایت شما اولویت و تاثیر بیشتری دارد مشخص می‌ شوند و علاوه بر آن، سایت‌های مناسب برای رپورتاژ نیز به شما معرفی خواهند شد.
ارائه ایده‌ های تولید محتوا پس از تحقیق جامع کلمات کلیدی، ایده‌ های کلی متنوع و هدفمندی در اختیار شما قرار می‌ گیرد تا با استفاده از آن بتوانید برای تولید محتوای وبلاگی سایت خود برنامه‌ ریزی کنید.
ارائه ساختار کلی صفحات اینکه در سایت خود چند صفحه باید داشته باشید و هر صفحه با چه کلماتی هدف گیری شود، پس از تحقیق کلمات کلیدی مشخص می‌ گردد. علاوه بر آن، ساختار کلی صفحات که تلفیقی از کلمات کلیدی، اصل سئو و تجربه کاربری است، مشخص و در گزارشی کامل در اختیار شما قرار می‌ گیرد. بر اساس این گزارش مشخص می‌ شود که چه صفحاتی باید در سایت داشته باشید و هر صفحه چه عنوانی باید داشته باشد.
خدمات سئو و بهینه‌ سازی
بهبود وضعیت سئوی داخلی
 تنظیم عنوان‌ ها و متا تگ‌ ها عنوان‌ ها و متا تگ‌ های تمامی صفحات پس از بررسی در مرحله تدوین استراتژی، در صورت نیاز بازنویسی می‌ شوند تا هم علاوه بر افزایش جذابیت محتوا برای کاربر، کلمات کلیدی هدف نیز در آن به کار گرفته شوند. در نتیجه این اقدام، صفحات شما در رتبه‌ های بالاتری از نتایج جستجو قرار خواهند گرفت.
 بهینه‌ سازی تگ‌ های H بر اساس برنامه استراتژی سئو، تگ‌ های H تمامی صفحات اصلی و مقالات با استفاده از کلمات کلیدی اصلی و فرعی مورد هدف هر صفحه، بهینه‌ سازی و درصورت نیاز اصلاح می‌ شوند.
 بهینه‌ سازی سئو محور محتوا محتوای تمامی صفحات اصلی سایت بر اساس اصول سئو و کلمات کلیدی مورد هدف هر صفحه بهینه‌ ساز می‌ شوند تا رتبه صفحات در نتایج جستجوی گوگل بهبود یابد.
 بهینه‌ سازی لینک‌ های داخلی متن لینک، محل قرارگیری و تعداد لینک‌ های داخلی صفحات اصلی و وبلاگ سایت بهینه‌ سازی می‌ شود. لینک‌ های بخش منو و فوتر سایت نیز بر اساس ساختار صفحات سایت ایجاد و بهینه‌ سازی می‌ شوند.
 بهینه‌ سازی اطلاعات تصاویر توضیحات تصاویر (تگ Alt) موجود در سایت و مقالات وبلاگ بر اساس کلمات کلیدی مورد هدف هر صفحه تنظیم می‌ گردد.
 ساخت یا آنالیز robots.txt فایل robots.txt در صورت نیاز بهینه‌ سازی و تغییرات لازم روی آن انجام می‌ شود تا بتوانیم محدودیت‌ های لازم را روی ربات‌ های گوگل اعمال کنیم.
 ساخت یا آنالیز سایت مپ سایت مپ (نقشه سایت) مورد بررسی قرار گرفته و درصورت نیاز اصلاحات لازم روی آن انجام می‌ شود. همچنین در صورت وجود، ایرادات سایت مپ نیز پس برطرف خواهند شد.
بهبود وضعیت سئوی خارجی
شناسایی بک لینک‌ های اسپم تمامی بک‌ لینک‌ های سایت مورد بررسی قرار می‌ گیرند. جهت حذف تک تک بک‌ لینک‌ های اسپم و نامعتبر ابتدا درخواست حذف برای سایت میزبان ارسال شده و درصورت عدم موافقت، بک‌ لینک‌ ها Disavow خواهند شد.
معرفی بک لینک‌ های اسپم به گوگل بک‌ لینک‌ های اسپم در فاز تدوین استراتژی به طور کامل شناسایی و مورد بررسی قرار می‌ گیرند. در این مرحله این بک‌ لینک‌ ها به گوگل معرفی می‌ شوند تا هرچه سریع‌ تر از تاثیر منفی آن‌ ها بر سئوی سایت جلوگیری شود.
لینک‌ سازی در صفحات معتبر پس از طراحی و تدوین استراتژی سئو، تعداد بک‌ لینک‌ های مورد نیاز مشخص می‌ شوند. بر این اساس، در یک برنامه زمانی مشخص، کار لینک‌ سازی برای شما در سایت‌ های هدفمند و مرتبط به صورت طبیعی آغاز می‌ شود.
توزیع مناسب انکر تکست‌ ها متن لینک‌ های موجود بررسی و در صورت نیاز اصلاح می‌ شود تا تا نسبت‌ های مناسبی از انواع انکر تکست‌ ها را داشته باشید.
گرفتن سیگنال از شبکه‌ های اجتماعی سیگنال‌ های شبکه‌ های اجتماعی می‌ توانند تاثیر مثبتی بر روند سئوی سایت شما داشته باشند. بر این اساس، در شبکه‌ های اجتماعی موثر مانند لینکداین، فیسبوک و اینستاگرام با نام برند کسب و کار شما لینک‌ سازی انجام می‌ شود. به عنوان مثال، مقاله‌ ای که در وبلاگ سایت شما تولید شده، در این شبکه‌ های اجتماعی معرفی می‌ گردد.
رپورتاژ در سایت‌های معتبر
بهینه‌ سازی متن رپورتاژ خبری متن رپورتاژ شما از نظر نگارش و اصول سئو مورد بررسی قرار می‌ گیرد تا در صورت نیاز اصلاحات لازم را روی آن انجام دهیم. در نتیجه تاثیرگذاری رپورتاژ شما افزایش می‌ یابد.
 انتشار رپورتاژ ماهیانه هر ماه، باتوجه به نیازی که در فاز طراحی و تحلیل استراتژی سئو استخراج شد، تعدادی رپورتاژ از سایت شما در سایت‌های مناسب و معتبر منتشر می‌ شود تا از این طریق بک‌ لینک‌ های دائمی و موثر داشته باشید.
مانیتورینگ و ارائه گزارش ماهیانه
مانیتورینگ مداوم سرچ کنسول وضعیت کانال‌های ورودی سایت شما به طور مستمر و مداوم مورد بررسی کارشناسان سئو قرار گرفته تا از روند بهبود سئوی سایت شما مطمئن شویم.
ارائه گزارش ماهیانه هر ماه گزارش جامعی از اقدامات انجام شده و وضعیت فعلی سایت در اختیار شما قرار می‌ گیرد تا به طور کامل در جریان تمامی اقدامات انجام شده قرار بگیرید.
ارائه گزارش کامل از لینک‌ های ساخته‌ شده لیست کاملی از تمامی لینک سازی‌ های انجام شده به همراه آدرس صفحات هدف در اختیار شما قرار می‌ گیرد.
مشاوره تخصصی سئو
مشاوره کلمات کلیدی تحقیق کلمات کلیدی و پس از آن انتخاب کلمات مناسب مهم‌ ترین اقدامی است که باید پیش از شروع فرایند سئو و تولید محتوا انجام پذیرد. کارشناسان سی ام اس تاپ به شما کمک می‌ کنند تا انواع کلمات کلیدی مرتبط و مناسب جهت هدف گیری را پیدا کنید تا بر اساس آن بتوانید بازار و نیاز مشتری خود را بشناسید و به بهترین شکل ممکن برنامه‌ ریزی نمایید.
مشاوره جهت بهبود سئوی داخلی سئوی داخلی سایت با توجه به گستردگی و پیچیدگی نسبتا بالای موضوعات، چالش‌ های زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد. استفاده درست از تگ‌ های H، لینک‌ سازی داخلی، به کارگیری درست کلمات کلیدی اصلی و فرعی و بهبود محتوای هر صفحه تنها بخشی از اقداماتی است که جهت بهبود سئوی داخلی سایت بایستی انجام شوند. کارشناسان سی ام اس تاپ به شما کمک می‌ کنند تا با بررسی کامل این موارد، نقاط ضعف سایت خود را شناسایی و جهت رفع برطرف کردن آن‌ ها اقدام کنید.
مشاوره جهت بهبود سئوی خارجی شاید سئوی خارجی گستردگی سئوی داخلی را نداشته باشد، اما به همان اندازه اهمیت دارد. اگر تا به حال لینک‌ سازی نکرده‌ اید، لازم است سایت‌ های مناسب و مرتبط جهت لینک‌ سازی را بشناسید و اگر این کار را انجام داده‌ اید، باید بررسی کنید که آیا رویکرد درستی در لینک‌ سازی داشته‌ اید یا خیر. کارشناسان سی ام اس تاپ شما را راهنمایی می‌ کنند تا از کمیت و کیفیت لینک‌ سازی خود مطمئن شوید. همچنین شما را در انتخاب سایت‌ های مناسب رپورتاژ و تولید متن رپورتاژ سئو شده راهنمایی خواهند کرد.
مشاوره تولید محتوای سئو شده برای آنکه صفحات سایت و وبلاگ شما در نتایج گوگل دیده شوند و رتبه‌ های بالاتری کسب نمایند، لازم است علاوه بر درنظرگرفتن جذابیت محتوا، اصول سئو را نیز در نگارش آن رعایت کنید. کارشناسان سی ام اس تاپ به شما کمک می‌ کنند تا اصول نگارش محتوای سئو شده در صفحات اصلی و وبلاگی سایت خود را بشناسید و اصلاحات مورد نیاز را روی آن‌ ها اعمال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات سئو و دریافت لیست قیمت ها و تعرفه های سئو با سی ام اس تاپ تماس حاصل نمایید تا بسته به خدمات مورد نظر خود، لیست قیمت را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *